Філарет заявив про готовність очолити єдину помісну церкву в Україні

Новости

Очільник Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет готовий очолити Українську помісну православну церкву, якщо йому це довірить Архієрейський собор.

Про це він заявив в ефірі Українського радіо.

Водночас Філарет зазначив, що не може сказати, хто міг би скласти йому конкуренцію на виборах очільника Української помісної церкви. Однак, за його словами, поступитись власними амбіціями він також не готовий.

«Ні! Але не тому, що я вважаю себе таким. А тому, що Москва зробить усе, аби зруйнувати Українську православну церкву. І тому заради того, щоб зберегти Українську православну церкву і довести до завершення, я повинен працювати до кінця… Якщо мені Архієрейський собор довірить. Якщо не довірить, то я з себе відповідальність знімаю», – сказав Філарет.

Він також повідомив, що Українську церкву, згідно з умовами Вселенського патріарха, повинен очолити архієпископ – митрополит, а не патріарх. У зв’язку із цим глава УПЦ КП отримав розширений (архієпископ і митрополит Київський і всієї Русі України) і скорочений титули (патріарх Київський і всієї Русі України, для внутрішнього використання).

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Після цього глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий собор для створення єдиної Української помісної церкви.