Масштабна корупція в «Укркосмосі»: НАБУ завершило розслідування

Новости

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило досудове розслідування про присвоєння 8 млн доларів кредиту, виділеного Канадою, чиновниками державного підприємства «Укркосмос» при підготовці запуску українського супутника «Либідь». Про це йдеться в повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на Facebook.

Детективам НАБУ доручено відкрити матеріали слідства для ознайомлення підозрюваним – колишньому генеральному директору «Укркосмосу», його позаштатному раднику, а також їхнім адвокатам.

Колишній директор підприємства підозрюється в зловживанні службовим становищем на користь офшорної компанії, власником якої був його позаштатний радник, який, у свою чергу, також підозрюється в розтраті забезпечених урядовими гарантіями коштів на суму 8,245 млн доларів та подальшій їх легалізації (відмиванні).

В окреме провадження виділено розслідування можливої причетності до скоєння цих злочинів іноземних представників програми фінансування.

Як відомо, детективи НАБУ повідомили колишньому керівнику державного підприємства «Укркосмос» про підозру в зловживанні службовим становищем.