МВФ схвалив новий кредит для України

Новости

Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів.

Про це інформує прес-служба Міністерства фінансів України.

Зазначається, що перший транш у розмірі 1,4 млрд доларів повинен надійти в Україну до 25 грудня. Рішення про подальші транші будуть прийматися у травні та в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов меморандуму.

Програма stand-by, наголошують у Мінфіні, допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, зокрема у 2019 році, коли відбудуться президентські і парламентські виборами й необхідно буде виплатити значну суму зовнішнього боргу.

Водночас на сайті МВФ уточнили, що програма буде зосереджена на 4 пріоритетах:

  • продовженні поточної консолідації бюджету з метою подальшого зменшення держборгу;
  • подальшому зниженні інфляції зі збереженням гнучкого режиму валютного курсу;
  • посиленні фінансового сектору, сприянні відновленню активів та відродженню банківського кредитування;
  • просуванні цілеспрямованої сукупності структурних реформ, зокрема для вдосконалення процесів адміністрування податків, приватизації та управління.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд погодився на нову програму для України після того, як уряд підняв ціни на газ для населення на 23,5%. Невдовзі прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що підвищення ціни на газ є значно меншим, ніж спершу вимагав МВФ.