На Рівненщині судитимуть трьох підозрюваних за спробу незаконного переправлення людей через кордон

Новости

Рівненський апеляційний суд відмовив у клопотанні прокуратури стосовно взяття під варту трьох підозрюваних у спробі незаконного переправлення людей через кордон та залишив у силі ухвалу Рівненського міського суду про застосування до підозрюваних цілодобового домашнього арешту кожному.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненського апеляційного суду.

Наразі встановлено, що 30-річний мешканець Зарічненського району П. упродовж квітня на території Рівненської області підшукав двох громадян, які з певних причин не можуть перетнути кордон у встановленому законом порядку, та запропонував переправити їх до Білорусі в обхід контрольно-пропускного пункту за винагороду 600 доларів США з кожного.

24 квітня цього року близько 18 години 30 хвилин громадянин П. разом з двома іншими громадянами доставив клієнтів у село Іванчиці Зарічненського району. Після цього двох замовників мали доправити на інший берег водойми. Однак близько 23 години усю групу в лісі неподалік озера затримали співробітники СБУ й поліції.

Уже наступного дня громадянину П. та його спільникам повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою осіб, з корисливих мотивів). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 7 до 9 років з конфіскацією транспортних засобів або інших засобів вчинення злочину, з конфіскацією майна.

Залишаючи ухвали місцевого суду без змін, апеляційні скарги прокурора – без задоволення, Рівненський апеляційний суд виходив з того, що прокурор ні в апеляційних скаргах, ні під час апеляційного розгляду не довів необхідності обрання підозрюваним найбільш суворого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також недостатність застосування цілодобового домашнього арешту. Крім того, встановлено, що підозрювані мають міцні соціальні зв’язки та належним чином виконують покладені на них процесуальні обов’язки.