Пашинський пропонує Раді дозволити призивати резервістів без оголошення мобілізації

Новости

Заступник голови фракції «Народний фронт» у Верховній Раді, голова комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський і 7 депутатів пропонують парламенту дозволити призивати резервістів під час особливого періоду без оголошення мобілізації.

Про це сказано в законопроекті №10260, зареєстрованому в Раді 25 квітня, передають Українські Новини.

Згідно з ним, для доукомплектування Збройних Сил та інших військових формувань резервістам пропонується проходити військову службу за призовом під час особливого періоду.

Для таких осіб передбачається тривалість служби до 6 місяців, а також вона не може перевищувати 18 місяців за весь період проходження служби у військовому резерві в особливий період.

У разі необхідності зазначені резервісти, відслуживши встановлені терміни, можуть бути затримані на службі до 6 місяців відповідно до указу президента.

Такі особи зможуть мати пільги на відпустку, забезпечення сімей житлом, соціальні гарантії та при працевлаштуванні.

Особи, які проходять військову службу за призовом під час особливого періоду, можуть бути звільнені від служби в разі отримання права на пенсію за вислугою років, при закінченні або систематичному невиконанні контракту, за станом здоров’я, при службовій невідповідності, за власним бажанням або сімейними обставинами.

Пропонується доповнити Кримінальний кодекс нормою, яка за ухиляння від призову на таку службу передбачає штраф від 700 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (11,9-17 тис. гривень), при повторенні злочину – від 2 до 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, благодійний фонд Пашинського роздає продуктові набори напередодні Великодніх свят.