Путін готує вертольоти з Криму для знищення протиповітряної оборони України, – експерт

Новости

В окупованому Криму Росія розмістила ударні вертольоти Ка-52 «Алігатор». Саме вони в разі війни з Україною будуть скеровані знищення її прикордонних наземних об’єктів протиповітряної оборони.

Про це повідомив військовий аналітик Бабак Тагвей, пише видання Defence Blog.

Читайте також:  Окупанти збираються перекинути в Крим десяток винищувачів: подробиці

Такі висновки експерт зробив після навчань за участю російських вертольотів. Він зазначає, що 3-ій основний тактичний підрозділ 39-го вертолітного полку армійської авіації РФ практикувався у придушенні засобів протиповітряної оборони. При цьому військові використовуваливертольоти Ка-52 з Джанкоя.

Це означає, що у випадку війни з Україною дані 16 одиниць Ка-52 можуть бути використані проти об’єктів наземних засобів протиповітряної оборони, розташованих поблизу лінії фронту,
– пояснив він.

Defence Blog наголошує, що пілоти Ка-52 під час місій повинні будуть потрапити в чужий повітряний простір, щоб знайти і знищити системи запуску ракет класу «земля-повітря» й радари.

«Ця місія важлива, оскільки без неї інші літаки опиняться практично беззахисними перед ракетами «земля-повітря», – пише видання.

Видання також додає, що розміщені на авіабазі в Джанкої в окупованому Криму вертольоти можуть представляти реальну загрозу для південних регіонів України.

До слова, інформація про масове звезення Росією військової техніки до Криму з’являється не вперше. Так, нещодавно у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомляли про скупчення російської військової техніки біля аеродрому «Бельбек», що неподалік окупованого Севастополя.