США виділили $40 млн на боротьбу з російською пропагандою

Новости

Американський уряд виділив 40 млн доларів на боротьбу з іноземною пропагандою і дезінформацією по лінії Центру глобальної взаємодії Держдепартаменту США.

Про це заявив заступник речника Держдепу Роберт Палладіно, пише DW.

За його словами, ці кошти призначені, зокрема, для боротьби з дезінформацією і пропагандою Росії, Ірану та Китаю, спрямованою на зарубіжну аудиторію.

Палладіно зазначив, що 20 млн доларів із цих коштів були закладені в бюджет Конгресом США у 2018 фінансовому році, а решту – 20 млн доларів – виділив Пентагон.

Кошти підуть на застосування технологій для раннього виявлення дезінформації з-за кордону, аналізу аудиторії, найбільш схильної до впливу цього явища, а також на розвиток ефективної взаємодії з впливовими гравцями на ринку регіональних соціальних медіа, неурядовими організаціями та журналістами.

Як відомо, Центр глобальної взаємодії спочатку був створений за адміністрації Барака Обами для протидії пропаганді терористичної організації «Ісламська держава».

У лютому 2017 року сферу його діяльності було вирішено поширити й на інформаційну війну з державними гравцями, переважно, із Росією. Він є однією із установ у структурі американського зовнішньополітичного відомства.