У Пустомитах заборонили заїзд у парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва

Новости

Виконавчий комітет Пустомитівської міської ради прийняв рішення про заборону заїзду на територію парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк XIX» .

Відповідне рішення підтримали на останньому засіданні виконкому міської ради.

Згідно з рішенням,  на територію парку можна заїжджати лише транспортним засобам спеціального призначення (швидкої медичної допомоги, пожежно-рятувальної служби; Пустомитівського міського житлового-комунального підприємства, служб, які обслуговують інженерні комунікації на території парку) для виконання їхнього функціонального призначення та транспортним засобам, які забезпечують проведення святкових заходів на території парку у відповідності до дозвільних документів, виданих Пустомитівською міською радою.

Нагадаємо, парк є одним з небагатьох в Україні прикладів садово-паркового мистецтва XІХ ст., завдяки чому викликає значне наукове зацікавлення. Він розміщений у центральній частині міста та композиційно поєднаний з Пустомитівським палацом – пам’яткою архітектури національного значення.

Пустомитівська міська рада 19 лютого цього року підписала договір на реконструкцію місцевого парку з ТОВ «Добрі догори» на суму 5,1 млн грн.

За ці кошти було відремонтовано пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк XIX». Проведео заміну водопроводу КП «Пустомитиводоканал» у центральній частині парку, проводилося облаштування доріжок для прогулянок та «зелені зони», дитячий та спортивний майданчики, проводилося встановлення лавочок, урн та ліхтарів.