Антикорупційний комітет проголосував за зняття Соболєва з посади голови

Антикорупційний комітет проголосував за відставку Єгора Соболєва з посади голови комітету.

Відповідне рішення було прийнято на Антикорупційному комітеті, передає кореспондент UA1.

З подачі нардепа від БПП Юрія Буглака, у минулому юридичного радника в корпорації Roshen і директора однієї з близьких до президента офшорних компаній, комітет визнав роботу Соболєва незадовільною і ініціював процедуру його відкликання з посади голови комітету.

Найближчим часом питання відкликання Соболєва буде винесено на голосування парламенту і якщо 226 нардепів підтримають цю ініціативу, посада глави Антикорупційного комітету, швидше за все, перейде до одного з представників БПП.

При цьому справжній скандал викликало те, що всіх тих, хто голосував за це рішення назвали по прізвищу і по їх партійній приналежності.

Приводом для відкликання Соболєва з його посади стало блокування роботи комітету представниками коаліції. Їх не влаштували затверджені раніше комітетом кандидати на проведення незалежного аудиту НАБУ – американський прокурор Марта Борщ, яка брала участь в процесі проти Павла Лазаренка і іспанський прокурор Карлос Кастресана, який відправив за грати 150 топ-чиновників Гватемали, включаючи президента.

Оточення президента зажадало, щоб аудит Бюро провів британець Найджел Браун, який не має досвіду проведення аудиту таких правоохоронних органів, і не зумів чітко пояснити, хто і на яких умовах запросив його в Україну на конкурс аудитора НАБУ.

Нагадаємо, у Верховній Раді ініціювали відкликання народного депутата Єгора Соболєва з посади голови парламентського комітету з питань запобігання корупції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *