Естонія відзвітувала про єдиний золотий злиток у своєму сховищі

Золотий запас Естонії становить 256 кілограмів, проте велика частина дорогоцінного металу зберігається за межами країни. У центральному банку Естонії зберігається лише один золотий злиток.

Про це розповів керівник відділу фінансових ринків Банку країни Фабіо Філіпоцці в ефірі програми Terevisioon, повідомляє ERR.

Читайте також: Неочікуване зміцнення гривні в Україні: Нацбанк назвав причину

Вага злитку становить 11 кілограмів, а його вартість оцінюється в півмільйона євро. Видання зазначає, що в деякому сенсі злиток є музейним експонатом, оскільки його чистоти недостатньо для реалізації на фінансових ринках. Золотий злиток був виготовлений 97 років тому.

Естонія, золото
Золотий злиток, що зберігається у центральному банку Естонії // ERR

Решта золотого запасу країни зберігається у Нью-Йорку з метою безпеки. Таке рішення було прийнято урядом під час існування першої Естонської Республіки.

Філіпоцці наголосив, що більшу частину золотого запасу республіка продала в 1990-х після виходу зі складу СРСР. Виручені кошти Естонія інвестувала в інші ліквідні фінансові інструменти: в акції та облігації.

За даними порталу Trading Economics, Естонія займає передостаннє місце серед європейських країн, поступившись місцем Мальті, золотий запас якої становить 90 кілограмів. Латвія і Литва зберігають 6,6 і 5,8 тонн золота відповідно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *