Комуналку в Україні почнуть рахувати по-новому: що зміниться

Починаючи з травня, в Україні для багатоквартирних будинках вводиться в дію нова методика розподілу обсягів спожитих послуг з тепло- та водопостачання.

Методика була раніше затверджена Мінрегіонрозвитку, і буде діяти для договорів, складених згідно з новим законом про житлово-комунальні послуги, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Згідно з новими правилами, споживачі в платіжках будуть бачити не тільки обсяг спожитої послуги і її кінцеву вартість, а розподіл послуги на власне спожиту в квартирі, витрачену на місця загального користування (МЗВ) і на функціонування внутрішньобудинкових мереж.

У випадку, якщо всі приміщення оснащені індивідуальними лічильниками, обсяг спожитої послуги визначається за показаннями лічильника. У разі наявності приміщень, не обладнаних індивідуальними лічильниками, обсяг спожитої послуги буде нараховуватися з урахуванням площі чи обсягу (за вибором споживача).

У разі, коли в будинку МЗВ оснащені лічильниками тепла та води, частка послуг, витрачених на такі місця, визначається згідно з показами лічильників. Якщо ж не оснащені, то обсяг тепла на їх опалення визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення всього будинку.

Нагадаємо, з 1 травня Кабінет Міністрів України та НАК «Нафтогаз України» знизили регульовану ціну на «блакитне паливо» для населення та теплову генерацію.

Крім того, набрали чинності пункти закону про ЖКГ, які передбачають стягнення пені з боржників за комуналку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *