Ляшко пропонує Зеленському ініціювати у Києві очну ставку безпосередніх підписантів Будапештського меморандуму

Олег Ляшко пропонує Володимиру Зеленському провести у Києві очну ставку безпосередніх підписантів Будапештського меморандуму, щоб спитати у них про безпекові гарантії, дані Україні за цим документом.

Про це політик заявив в ефірі ток-шоу «Свобода слова». Лідер Радикальної партії підкреслив, з такою ж пропозицією він звертався півтора роки тому до Петра Порошенка, проте той цю ініціативу проігнорував, – повідомляє прес-служба Радикальної партії.

«На цій зустрічі мають бути президент України Леонід Кучма, президент США Білл Клінтон та прем’єр-міністр Великої Британії Джон Мейджор. Росію немає сенсу запрошувати – вона, окупувавши Донбас і Крим, відмовилась від виконання Будапештського меморандуму. Всі інші повинні приїхати і сказати українцям, що вони мали на увазі у 1994-му році, коли в обмін на здачу нами ядерної зброї гарантували недоторканність та повагу до нашого суверенітету. Це і є інструмент для того, щоб змусити виконувати Будапештський меморандум», – сказав Ляшко.

Лідер РПЛ переконаний, переламати рішення на користь свого народу – це і є лідерські якості, якими має володіти президент Володимир Зеленський.

«Приїхав ти у Берлін та Париж, сказали тобі, що питання про повернення російської делегації прийнято – ти не повинен піднімати руки і здаватися. Ти повинен продовжувати боротися, приїхати у Страсбург, виступи перед делегатами ПАРЄ, звернутися до їхньої совісті, показати матерів і дітей вбитих українських військовослужбовців та переламати це рішення. Тобі розповідають, що Будапештський меморандум нічого не вартий – ти повинен на кожній міжнародній зустрічі нагадувати про гарантії і вимагати їх виконання. Це і є лідерство», – вважає лідер РПЛ.

Олег Ляшко додав, виконання Будапештського меморандуму потрібне не тільки Україні, а й всьому світу. За його словами, це єдиний запобіжник розповсюдження ядерної зброї.

«Президент Трамп тричі зустрічається з лідером Північної Кореї і намагається його переконати не нарощувати ядерний потенціал. У чому він може його переконати, якщо перед Північною Кореєю стоїть приклад України, коли Будапештський меморандум не виконується. Тому найкращий спосіб зупинити ядерне озброєння в світі – це виконати Будапештський меморандум і продемонструвати всьому світу вагу свого слова», – підкреслив Ляшко.

Також Ляшко заявив, що надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО – пряма відповідальність Володимира Зеленського.

загрузка…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *