Людкевич: Чотири кроки, які допоможуть знизити вартість «дорогих» грошей в Україні

Людкевич СтаніславЗапуск зрозумілого ринку землі, здійснення якісної реформи правоохоронної сфери та судів, проведення чесної та прозорої приватизації, а також використання внутрішніх ресурсів – основні кроки, які допоможуть залучити України інвесторів та знизити вартість «дорогих» грошей в українській економіці. Таку думку у колонці для «Бізнес.Цензор» висловив громадський діяч, інвестиційний банкір та фінансист Станіслав Людкевич.

«Щонайменше $60 млрд додаткових інвестицій, які зайдуть в агросектор і стимулюватимуть внутрішнє виробництво. Досить поширювати страхи про багатіїв, які «скуплять землю за безцінь», – вважає громадський діяч.

Паралельно із запуском ринку землі, експерт вважає за необхідне зосередитися на прозорі та чесній приватизації.

«У 2018-му на продажу державної власності ми заробили лише 200 млн грн замість запланованих 21 млрд грн. Тобто, отримали дірку від бублика, хоча могли залучити ресурс на розвиток підприємств. Мінфін обіцяє, що у 2019-му ми врешті-решт проведемо приватизацію на 17 млрд грн. Сподіваємося, цього разу так і буде», – зауважує Станіслав Людкевич.

Віднайти внутрішній ресурс автор колонки пропонує за рахунок легалізації індустрій, які зараз генерують тіньові гроші і стимулюють корупцію – наприклад, видобуток бурштину, гральний бізнес, проституція.

Нарешті, аби кардинально зменшити вартість «дорогих» грошей, на думку Станіслава Людкевича, потрібно дати позитивний сигнал іноземним інвесторам.

«100% гарантія захисту інвестицій і права власності. Рівний доступ до правосуддя, швидкий розгляд справ – за таких умов в країну не боятимуться заходити системні інвестори», – підкреслив громадський діяч.

Нагадаємо, за результати опитування іноземних інвесторів, яке провела Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital та Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели у квітні 2019 року, серед найбільш очікуваних перших кроків новообраного Президента України мають є запровадження ефективних заходів боротьби з корупцією, призначення реформаторів з високою репутацією на ключові державні посади, а також відокремлення політики та бізнес-інтересів через обмеження впливу олігархів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *