Масові вибухи мінометів Пашинського: прокуратура відзвітувала про хід розслідування

Військова прокуратура Київського гарнізону розслідує кримінальне провадження за фактом неналежного виконання своїх обов’язків військовими службовими особами 1285 Головного військового представництва Міноборони України під час виконання державного контракту, що призвело до закупівлі за бюджетні кошти неякісних мінометів М 120-15 «Молот «.

Про це повідомили у прес-службі військової прокуратури Центрального регіону України на сторінці в Facebook.

«Триває комплексна судова експертиза, в рамках якої перевіряється технічний стан вказаних мінометів, відповідність їх тактико-технічним характеристикам, що заявлені заводом-виробником та можливість їх безпечного використання під час бойових дій», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, зазначається, що Державною аудиторською службою проводиться аудит щодо раціонального використання бюджетних коштів Міністерством оборони України.

«Також досудовим розслідуванням відпрацьовуються суб’єкти господарювання, які залучалися заводом-виробником до виконання робіт, на предмет фіктивності та завищення їх обсягів або вартості», – наголошують в прокуратурі.

Досудове розслідування за вказаними фактами триває.

Слід зазначити, що первісна версія від військової прокуратури також містила фразу про те, що «наразі об’єктивних даних щодо неналежної якості мінометів, які б обґрунтовувались матеріалами справи, не отримано». Крім цього, зазначалося, що «на даний час однією з головних причин мінометів «Молот» є факти подвійного заряджання та порушення порядку проведення стрільб особовим складом».

Втім, наразі зазначені речення у повідомленні прокуратури відсутні.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор Юрій Луценко наголосив на необхідності повної ревізії всіх мінометів «Молот», які є в наявності у Міністерства оборони, та проведення гарантійного обслуговування розробниками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *