Названі лауреати цьогорічної Шевченківської премії

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив лауреатів премії 2020 року.

У номінації "Література" — двоє переможців: Маріанна Кіяновська з книгою поезій "Бабин Яр. Голосами" і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але…", повідомляє Суспільне.

Вірші Кіяновської — це своєрідні монологи жертв трагедії в Бабиному Яру або її свідків. У книзі використані, зокрема, ескізи Ади Рибачук і Володимира Мельниченка для проєкту пам'ятника жертвам Бабиного Яру.

Збірка есеїв "Так, але…" Прохаська — це історії, які з перших сторінок формують цілісну тему: як важливо відчувати і чути, це оповіді про родину та спогади.

У номінації "Публіцистика, журналістика" лауреаткою стала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою "Дівчата зрізають коси". Це спогади 25 жінок, які брали участь у російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках.

Етно-хаос гурт "ДахаБраха" з альбомом "Шлях" (2016) здобув перемогу в номінації "Музичне мистецтво".

"Ми присвячуємо його тим, хто віддав своє життя за нашу свободу, тим, хто продовжує стояти на її сторожі і тим, хто йде непростим шляхом вільної людини, не втрачаючи надії", — йдеться в анотації до альбому.

У номінації "Візуальні мистецтва" переміг мистецький проєкт "Карусель" Олександра Глядєлова. Автор поєднує світлини, зроблені в різний час і за різних обставин — у дитячих інтернатах, місцях позбавлення волі, в'язничних лікарнях, включно з кадрами воєнної української реальності, в єдине полотно (коло). Візуальна послідовність перетворюється на цілісне нерозривне полотно колективної біографії.

Опера-реквієм "Йов" Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка — лауреатка в номінації "Театральне мистецтво". Вона поєднує риси античної грецької драми, барокової опери, ораторії, реквієму та риси постмодерного театру. Музика опери поєднує мінімалізм і авангард, неокласицизм і рок.

За словами голови комітету премії Юрія Макарова, роботи-переможці мають бути цікаві насамперед молодим українцям.

"Це своєрідний компас, як має розвиватися культура", — сказав він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *