Обережно! Рейдери-палії заберуть ваш будинок!

Обережно! Рейдери-палії заберуть ваш будинок!
Фото галерея

В Україні набрав обертів новий вид рейдерства проти звичайних громадян, а саме  — зухвале та протизаконне захоплення їхніх помешкань і домівок шляхом винесення корумпованих судових рішень на підставі сфальшованих експертиз!

Про це йшлося на прес-конференції в Національній спілці журналістів України за участю правозахисника Едуарда Багірова та потерпілих від шахрайських дій.

За словами Едуарда Багірова, якщо у 90-ті та 2000 роки в зоні ризику втратити житло були неблагополучні власники квартир, будинків, то останніми роками під приціл шахраїв дедалі частіше  потрапляють законослухняні громадяни, які не мали до цього особистих проблем. 

Схема, про яку йдеться, відпрацьована до дрібниць.

Шахраєм купується частина приватного або малоквартирного будинку, або кімната в комунальній квартирі.  Далі влаштовується навмисний підпал чи потоп. Звичайно, ніяких цінних речей «господаря-палія» в цьому вогні не знищується, а у воді не тоне. Але ж про це знаємо лише ми з вами. Сусіди – співвласники будинку чи квартири нічого не підозрюють, й навіть готові допомогти  горе-погорільцю хто чим може. Та йому не потрібна допомога. Йому потрібна уся власність – весь будинок. А крім цього – ще й відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Через підставних чи підкуплених експертів робляться сфальшовані експертизи,  згідно з висновками яких винуватцями пожежі чи іншого лиха стають ні в чому не повинні сусіди шахрая.  Далі подається позов до суду, де куплений суддя дуже швидко виносить рішення про стягнення з «винуватців» коштів на користь позивача. Це можуть бути астрономічні, мільйонні суми, яких в чесних людей ніколи не було.

Далі судом виноситься рішення на відчуження майна псевдо-винуватців на користь зловмисника, і таким чином будинок, чи вся квартира стають власністю махінатора. 

За такою схемою зараз активно працюють зловмисники по всій Україні.

Випадок , який розглядався на прес-конференції, є показовим в цьому плані.

Жертвами шахрая стала родина  Тетяни Дмитрівни Жигала, її нині покійної матері Олени Миколаївни, а також дядька Тетяни Дмитрівни — Яшкира Олексія Васильовича.

Вони володіли 2/3 будинку та 10 сотками землі у селі Білогородка,  Києво-Святошинського району, Київської області, за адресою: вул. Поштова, 3. Ще третина належала іншому дядькові, у якого в 2003 році цю частину придбав Гребцов Сергій Володимирович.  У придбаній частині став постійно проживати його батько Гребцов Володимир Миколайович з дружиною.

З першого дня проживання вони всіляко тиснули на Тетяну, її матір та дядька з вимогою віддати їм весь будинок та ділянку, а взамін  пропонували старий будинок в тому ж селі. Йшли погрози фізичної розправи.

У 2008 році сталася пожежа в новобудові Гребцових, яка притулялась до основного будинку – загорілась частина що була у стані будівництва. Вогонь також трохи зачепив сторону Жигала.

Є великі підозри, що це був навмисний підпал будинку Гребцовим — є показання свідків. В будь-якому випадку все показує, що вогонь йшов з його сторони.

Та Гребцов звинуватив у підпалі  родину Жигала і через своїх експертів була сфальшована експертиза та знищені сліди пожежі, щоб неможливо було відновити істину.

Далі з порушенням норм закону та процедури, проведена оцінка майна «погорільця» Гребцова – сума збитків склала майже 1 млн. гривень!

В 2011 році «славнозвісний» суддя Києво-Святошинського суду Дмитро Усатов,  з грубими порушеннями норм та законодавства, виніс рішення – задовольнити позов у 1 млн. 300 тисяч грн. на користь Гребцова. Апеляція та касація залишили це рішення в силі. Не витримавши тиску, від поневірянь померла мати Тетяни Жигала — Олена Миколаївна.

Через якийсь час таємно, без попередження, були проведені незаконні торги. Майно Жигала – будинок , 10 соток оцінили у жалюгідні 47 тисяч гривень та продали підставним людям. Зараз всім розпоряджається Гребцов.

В даний час справа проходить по новому судовому колу. Знову йдуть тиск та погрози.  15 лютого, о 14.00, на Володимирській, 47 буде слухатись апеляція, від якої  буде залежати не тільки доля постраждалих, але й доля українського правосуддя як такого.

«Міжнародна ліга захисту прав громадян України» бере цю справу на особливий контроль.

Тим часом, у справі з’явились позитивні зрушення — після численних скарг та звернень Києво-Святошинський відділ міліції відкрив справу проти Гребцова по звинуваченню у шахрайстві.

Будемо сподіватись, що справедливість і закон будуть відновленні, а шахраї понесуть суворе покарання.

Будинок Гребцова після пожежі Будинок Жигала після дій Гребцова


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *