Один із можливих аудиторів НАБУ – батько члена Кваліфкомісії суддів з темним минулим

Одним із кандидатів на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро є Володимир Василенко – батько члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Андрія Василенка.

Про це повідомляє громадська організація Центр протидії корупції.

Андрій Василенко був доповідачем у справі про надання права довічно вершити правосуддя судді Дніпровського суду Києва Наталії Марфіній, яка фіктивно розлучалася з чоловіком – колишнім працівником СБУ-хабарником, аби уникнути конфіскації майна.

Крім того, Василенка звинувачували в «протягуванні» на посади до Верховного суду суддів Олену Лісовську та Людмилу Кізюн, які забороняли Майдан. Суддя Кізюн нещодавно стала відома й тим, як ухвалювала рішення про зняття арешту з коштів фігурантів справи мера Одеси Геннадія Труханова.

Також Андрій Василенко разом із іншими членами ВККС дозволив пожиттєво вершити правосуддя судді-хабарнику Дмитру Гаращенку, а також судді Олені Мазурик, яка приховує доходи чоловіка-прокурора.

Батько члена ВККС – Володимир Василенко – 82-річний правозахисник є одним із 5 претендентів в аудитори НАБУ за квотою Верховної Ради. Його кандидатуру запропонував лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко.

Як відомо, іншими кандидатами в аудитори НАБУ є пенсіонери Валерій Небога та Юрій Ліхненко, адвокат з Ізраїлю Вадим Меламед та колишній прокурор США Том Файєрстоун.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *