«Rzeczpospolita»: В інтересі Росії послабити зв’язок між Варшавою та Києвом

«Rzeczpospolita»: В інтересі Росії послабити зв’язок між Варшавою та Києвом

 Видання «Rzeczpospolita» публікує розмову з керівником Відділу аналізу виборів у Лондонському інституті діалогу. Ґарван Уолш ділиться «найцікавішим відкриттям на польській політичній сцені – це промування проросійського та антиукраїнського наративу крайніми правими силами та політиками з правого боку політичної сцени».

На переконання співрозмовника газети, «це спроба використання польсько-українського напруження, яке сягає часів Другої світової війни, передає Польське радіо. Мета – примусити польський уряд послабити свою політику підтримки стосовно України в контексті нелегальних операцій на Донбасі, ініціаторкою яких є Росія».

Експерт звертає увагу на те, що завдяки розвитку сучасних технологій та популярності (і впливовості) соцмереж, «втручання у політику іншої країни стає простішим, ніж колись. Кожен може створювати стратегію, вибирати групу адресатів, і писати спеціально для них відповідну інформацію». На переконання Уолша, Росія втручалася у польську політику віддавна, але нині методи її втручання дещо змінилися. «Тепер фірми з галузі соціальних ЗМІ запевняють росіянам платформи, які дозволяють вдавати когось, ким вони не є».

А як ідентифікувати бота? «Ключовим є визначення, чи акаунт на Фейсбуці чи Твіттері належить до реальної людини, слід перевірити фотографії та мережу зацікавлень власника цього профілю. Додаткова підказка – такі «користувачі» часто не володіють мовою, якою публікують, на достатньому рівні».

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *