Такого ще не було: українець з синдромом Дауна вперше отримав диплом про вищу освіту

Богдан Кравчук – перший в Україні хлопець з синдромом Дауна, який провчився в університеті і здобув вищу освіту. 11 липня він отримав диплом бакалавра.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Сьогодні

Диплом бакалавра Богдану вручили у Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки.

Співробітниця Інституту Національної пам’яті Леся Бондарук згадує, як 5 років тому вони з його мамою боролися за право на вищу освіту. З’ясувалося, що радянську норму, що діє з 70-х років, про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами, все-таки можливо подолати, завдяки сучасним підходам до освіти.

Жінка подякувала багатьом журналістам, які часто писали і знімали сюжети про Богдана.

“Велике спасибі людям, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту”, – повідомила у Facebook Леся Бондарук.

Вона підкреслила, що приклад Богдана – “це промінь надії багатьом батькам особливих дітей. Тому що тепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей та розвивати їхні можливості, то мрії збуваються”

Всі ці 5 років Богдан старанно вчився, іноді навіть успішніше за своїх звичайних однолітків.

“Вони могли прогуляти, недоучить а Богдан так любить історію, що не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до своїх можливостей”, – розповідає Леся.

Особлива заслуга в успіхах Богдана безсумнівно належить його мамі – Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого улюбленого студента.

Тепер Богдан і його рідні сподіваються, що хлопець знайде роботу за фахом, і він зможе самостійно себе забезпечувати.

Перший в Україні студент із Синдромом Дауна, який отримав вищу освіту! Лесюню, Леся Бондарук, ти невтомний двигун змін в наші часи у нашій країні! 🙂

Gepostet von Olha Hodovanets am Donnerstag, 11. Juli 2019

Нагадаємо, на літніх іграх Спеціальної Олімпіади 2018 в Женеві (Швейцарія) херсонські спортсмени з синдромом Дауна завоювали золоті медалі в грі бочче.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *