Томос для України: стало відомо про зустріч патріарха Варфоломія з росіянами

У четвер, 29 листопада, після рішення щодо Томосу для України, патріарх Варфоломій зустрівся з делегацією Міжпарламентської асамблеї православ’я, а саме з її головою, депутатом Держдуми Росії Сергієм Гавриловим.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посилання на ВВС

У ситуації нинішньої церковної кризи між Москвою і Константинополем ця зустріч була більш ніж важливою. Зустріч тривала годину. Говорили переважно про Україну. Після аудієнції всі залишилися на своїх позиціях.

“Всі учасники розмови були гранично ввічливими. Але ми не почули нічого нового, Гаврилов просував меседжі, які ми давно чуємо від Росії”, – розповіло ВВС джерело у Вселенському патріархаті.

“Варфоломій готується в грудні розв’язати питання щодо автокефалії (України)… Він упевнений, що Україна багато постраждала, і їй потрібна автокефалія. Вважає, що Росія змириться з цією обставиною”, – заявив після закінчення зустрічі з патріархом Сергій Гаврилов.

Томос – за даними ВВС, це буде досить короткий документ на три сторінки тексту – вже фіналізований, в нього не вноситимуться жодні зміни.

Він, за словами Ростислава Павленка, передбачає повну незалежність української церкви та входження її в сім’ю з чотирнадцяти помісних церков, що нині існують, на рівноправній основі.

Співрозмовники ВВС у Києві та Стамбулі стверджують, що синод Константинопольського патріархату, як і анонсував раніше, прийняв рішення про конкретну дату проведення об’єднавчого собору нової церкви, але ця інформація була свідомо не включена в підсумкове комюніке синоду.

Зрештою, цю інформацію за підсумками переговорів з патріархом Варфоломієм підтверджує і депутат Держдуми Росії Сергій Гаврилов.

Найближчим часом в Україні має розпочатися підготовка до собору. Всі єпископи всіх православних юрисдикцій – зокрема, і Московського патріархату – отримають запрошення до участі в створенні нової церкви.

Раніше відомий релігієзнавець Ігор Козловський розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ про те, що таке Томос та навіщо він потрібен Україні.

Нагадаємо, стало відомо, як воєнний стан вплине на отримання Томосу.

Також вселенський патріарх Варфоломій розповів про важливе рішення щодо автокефалії для України.

Крім того, у Росії продовжують розповсюджувати страшилки та фейки про Томос для України.

Ще раніше Вселенський патріархат прийняв рішення щодо анафеми Філарета.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *