Турчинов судиться з журналістами за викриття про обмінники і лотереї

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов судиться з командою проекту Bihus.Info через журналістські розслідування про обмінники та лотереї.

Про це повідомляє Bihus.Info.

Так, на початку 2017 року вийшло розслідування про те, що за 2015-2016 рік Україна втратила понад 10 млрд гривень у вигляді податків від азартних ігор, адже формально лотереї, букмекерство і казино – поза законом.

У ньому також зазначалось, що у 2015-му монопольне становище на лотерейному ринку отримала компанія «Українська національна лотерея», адже щодо двох інших операторів РНБО запровадила санкції. Цікавий акцент санкціям проти конкурентів УНЛ додали зв’язки її співвласника з Турчиновим.

Невдовзі після виходу сюжету в ефір, секретар РНБО подав до суду з вимогою визнати інформацію про його стосунок до УНЛ недостовірною. Суд позов Турчинова задовольнив, однак на це рішення було подано апеляцію, яка ще не призначена до розгляду.

У травні 2017-го вийшов в ефір інший сюжет – про мережу обмінних пунктів «Абсолют фінанс», яка уникала здачі податкової звітності. Як з’ясували журналісти, мережа записана на наближених до Турчинова і нардепа від «Народного фронту» Руслана Лук’янчука осіб.

Всупереч вимогам законодавства, обмінники здійснюють обмін валют без касових апаратів, а відповідно – без надання автоматичної податкової звітності до ДФС.

Після виходу сюжету команда Bihus.Info отримала 2 позови: один від мережі обмінників, а другий – від Турчинова, що вимагав спростування інформації про зв’язок з обмінниками.

Щодо позову «Абсолют фінанс» журналісти отримали в апеляційному суді позитивне рішення за всіма пунктами, крім одного – щодо податкової звітності. Стосовно ж позову Турчинова, то секретар РНБО поки перемагає, але юристи Bihus.Info готують апеляцію.

Як відомо, секретаря РНБО Олександра Турчинова та голову оборонного комітету Верховної Ради, нардепа від «Народного фронту» Сергія Пашинського допитають у справі про державну зраду екс-регіонала Олександра Єфремова.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *