Українці давно визначилися в темі мови, а політики продовжують маніпулювати, – соціолог

Глава Офісу Президента Андрій Богдан заявив, що російській мові на Донбасі варто надати статус регіональної. Директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович пояснив, які насправді настрої в українців щодо мовного питання.

Мова – це тема номер один, яка визначає ідентичність українця. Про це у прямому ефірі 24 каналу заявив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

Читайте також: Російська мова для Донбасу: які наслідки для України можуть мати заяви Богдана

Соціолог стверджував, що українці давно визначилися в темі мови. Всі це заперечують, проте абсолютно більшість громадян вважає, що єдиною державною мовою має бути українська. 

Такі настрої абсолютно повсюди. На Сході України людям абсолютно байдуже до теми мови. В абсолютній більшості там всі російськомовні. Дніпро, Донецьк, Луганськ – усі вони російськомовні й це потрібно визнати,
– розповів Олексій Антипович.

«Галичина прекрасно вивішувала банери, що «ми розмовляємо двома мовами», коли треба було якось зшивати країну», – додав Антипович.

Тему мови витягають політики. Про неї треба не те що забути, а її потрібно відпустити та йти далі,
– заявив соціолог.

Олексій Антипович стверджував, що 73% виборців Володимира Зеленського – це люди, які мають певну надію на «робіть, а ми подивимося». Тільки експерти, журналісти або люди, які дуже цікавляться політикою, звертають прискіпливу увагу на заяви. А звичайний народ хоче, щоб їх надія на покращення та на зміну справдилася.

Українці давно визначилися в темі мови, а політики продовжують маніпулювати, – соціолог
Співіснування російської та української мови в Україні: думка українців

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *