Ухвалений Виборчий кодекс не впроваджує нових механізмів голосування за кордоном – голова КВУ

Голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель заявив, що ухвалений парламентом Виборчий кодекс України не впроваджує нових механізмів голосування для українських громадян за кордоном.

Через недосконалість виборчого законодавства на кожних виборах Україна втрачає по кілька мільйонів голосів своїх громадян, які перебувають в інших країнах, повідомив голова КВУ у коментарі для Гордон.

«Ухвалений кодекс не впроваджує нових механізмів голосування для громадян України, які проживають за кордоном. Через це на кожних виборах ми втрачаємо по кілька мільйонів голосів. Щоб людина могла проголосувати, їй потрібно спочатку стати на консульський облік, а потім проробити довгий шлях знову – щоб безпосередньо проголосувати», – зазначив голова КВУ.

За його словами, він прихильник голосування за допомогою пошти, тому що до електронного голосування в Україні поки не готові.

«Не говоритиму про можливі помилки й неточності в законопроекті. Робота над ним тривала дуже довго. Однак якісно його так і не опрацювали. Там є неточності, які потрібно буде виправляти. Хоча жодної трагедії я в цьому не бачу. Узагалі виборче законодавство потрібно змінювати і вдосконалювати з певною періодичністю. Адже з часом з’являються нові технології. Зараз політики подаватимуть ухвалення Виборчого кодексу ледь не як основну перемогу парламенту цього скликання. Але, на моє глибоке переконання, нам украй необхідно провести другий етап виборчої реформи», – додав голова КВУ.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада 11 липня ухвалила Виборчий кодекс із відкритими списками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *