З сьогоднішнього дня радіо зобов’язані транслювати 30% української музики

8 листопада 2017 вступила в силу норма закону, яка зобов’язує радіостанції транслювати в ефірі не менше 30% україномовних творів.

Закон №3822-д був прийнятий Верховною Радою 16 червня 2017 року.

Зокрема, документ передбачає введення норми, згідно з якою частка пісень державною мовою має становити протягом першого року з моменту вступу в силу закону не менше 25%, протягом другого – 30% і з третього – 35% від загального часу звучання пісень, трансльованих протягом доби, а також протягом часових проміжків з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення зобов’язані забезпечувати протягом першого року не менше 50%, протягом другого – не менше 55%, а починаючи з третього року – не менше 60% добового об’єму ведення передач, в тому числі інформаційно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

За невиконання норми передбачається штраф в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Контроль за виконанням радіостанціями даних вимог покладено на Національний комітет за питань телебачення і радіомовлення.

Нагадаємо, закон, що зобов’язує загальнонаціональні телеканали транслюватимуть не менше 75% ефіру на державну мову, вступив в силу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *