Завод Порошенка купував у Росії товари за бюджетні кошти – розслідування

Український завод «Кузня на Рибальському» (раніше – «Ленінська кузня»), який донедавна належав президенту України Петру Порошенку, під час будівництва Подільського-Воскресенського мосту закупив напряму з Росії металоконструкцій на кошти київського бюджету на суму 160 мільйонів гривень.

Про це йдеться у розслідуванні ТСН.Тиждень.

Як зазначається, ще на початку 2016 року київська мерія провела тендер на добудову двох кілометрів кільцевої дороги та розв’язки. Його виграє невідоме підприємство «Екобудтрейд», яке збиралося збудувати звичайний дорожній об’єкт за 325 млн гривень. Відкриття кожного разу переносилося. І тепер вартість 2 км дороги та розв’язки за новим розрахунком піднялася з 325 млн до 1 млрд 125 млн гривень.

За останні два роки з бюджету Києва «Екобудтрейд» отримав 2 млрд гривень, зокрема, і на будівництво мосту. Однак ці гроші були перенаправлені на «Ленінську кузню», оскільки завод виступив субпідрядником.

А завод купує металоконструкції для з’їздів з Подільського мосту в Росії. У період від 31 липня до 28 грудня 2017 року підприємство президента 39 траншами перераховує 160 млн 692 тис. миколаївському підприємству «Євромост». На той момент одним з власників «Євромосту» було російське підприємство «Воронежстальмост», йдеться у розслідуванні.

Але щоб так сильно не підставлятись, до ланцюга долучають португальську прокладку Facetaregia LDA, директор якої, чомусь з українським прізвищем Мисько. За контрактом між «Євромостом» та португальцями, сума поставки вже не 160 млн, а 85. Хтось поклав собі в кишеню 75 млн, пишуть журналісти. А далі «нібито португальці», купують у «Воронежсталі» металоконструкції.

Але згідно вантажно-митній декларації, металоконструкції приїхали на «Ленінську кузню» просто з Російської Федерації.

Один з керівників «Ленінської кузні» Володимир Боліхов. Він отримує там досі зарплату – одночасно був засновником і бухгалтером на той час російського «Євромосту», також, згідно відкритих російських джерел, Боліхов є на 0,42% власником «Воронежсталі».

Директор заводу Валерій Шандра коментувати цю інформацію відмовився.

Журналісти також написали запит президенту Петру Порошенку, однак відповіді на цей запит досі немає.

Нагадаємо, раніше відомий блогер Анатолій Шарій в зв’язку з корупційним скандалом в «Укроборонпромі» пред’явив докази того, що підприємство чинного президента Петра Порошенка «Ленінська Кузня» було задіяно в розграбуванні держбюджету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *