Зеленський підписав законопроєкт про захист споживачів фінансових послуг

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1085-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

"16.10.2019 Повернуто з підписом від Президента", — написано у карточці законопроєкту.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом передбачається:

  • Встановлення повноважень державних органів щодо захисту прав споживачів фінансових послуг та визначення принципів захисту прав споживачів фінансових послуг;
  • Запровадження відповідальності фінансових установ за порушення прав споживачів фінансових послуг;
  • Зміни до Закону України "Про споживче кредитування", якими передбачається розширити поняття загальних витрат за споживчим кредитом шляхом включення до нього усіх витрат споживача, включаючи додаткові та супутні послуги третіх осіб. У зв’язку з цим, пропонується у Додатку 1 до Закону внести зміни у розділ 4 щодо орієнтовної вартості кредиту для споживача;
  • Запровадження однакових правил для банків та небанківських установ у сфері реклами фінансових послуг та надання інформації про них.

Як зазначається, даний законопроєкт має на меті забезпечення зростання рівня довіри споживачів до фінансового ринку, покращення інвестиційного клімату в країні та залучення грошових коштів населення в фінансовий ринок.

Раніше повідомлялося, що громадяни України можуть подавати скаргу до Національного банку у випадку, якщо фінансові установи нав'язують споживачам супутні непотрібні послуги, зокрема нотаріальні чи страхування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *